Relaks

Plaża Torremuelle

Plaża Torremuelle w Benalmadenie jest plażą tylko z nazwy. To głównie kamieniste i czarne wybrzeże nie nadające się do plażowania, za to miejsce idealne do wędkowania i snorkingu gdyż woda jest wyjątkowo czysta i zwierząt morskich tu w bród. To jedna z dłuższych plaż wybrzeża Costa del Sol, mająca 1000 metrów długości i 15 metrów szerokości z niewielkim odcinkiem piaszczystego wybrzeża. Zejście na plażę jest po schodach od ulicy Avenida de la Torre, od głównej promenady Avenida del Sol przez Restaurante Paco lub od strony sąsiadującej z Playa Torremuelle, plażę La Perla. Rozpoznawalnym punktem okolicy jest wieża obronna o tej samej nazwie co plaża, Torre del Muelle. Pochodząca z XVI wieku, jest jedną z trzech wież w Benalmadenie należących do fortyfikacji obronnych dawnego arabskiego księstwa na tym terenie.

plaże Benalmadeny prowincja Malaga

Użytkowników plaży jest tu niewiele i są to właściciele okolicznych apartamentów, z których wyjście jest bezpośrednio na plażę lub preferujący spokój turyści z pobliskiego hotelu Palladium przy plaży Bonita, dużo bardziej zatłoczonej. Goście hotelowi i okolicznych domów wakacyjnych mają możliwość rozkoszowania się doskonałą kuchnią w jednej z lepszych restauracji w Benalmadenie, Lucena II. Jej siostra, Lucena I znajduje się na wysokości plaży Santa Ana, niedaleko Parku la Paloma. Daleko stąd do największych atrakcji turystycznych Benalmadeny Costa, port Puerto Marina i akwarium morskie Sea Life oddalone są o prawie 7 kilometrów. Osoby lubiące spacery mogą pokusić się o wycieczkę do zamku Castillo de Colomares znajdującego się w linii prostej na północ od plaży Torremuelle idąc około 30 minut w górę Careterą Costa del Sol.

plaże Benalmadeny prowincja Malaga
plaże Benalmadeny prowincja Malaga

Plaża Torremuelle w Benalmadenie, mająca status miejskiej jest wyjątkowo źle wyposażona, są tu jedynie prysznice, brak toalet, koszy na śmieci, czy jak na większości wschodnich plażach infrastruktury rekreacyjnej dla turystów. Jak o prowiant nie powinniśmy się martwić, gdyż jedzenie można nabyć w okolicznych sklepikach czy restauracjach, to leżaki i parasole powinniśmy zabrać ze sobą. Na plażę dojechać można samochodem lub podmiejską kolejką łączącą pobliską Fuengirolę z centrum Malagi.