Zaznacz stronę

Benalmadena – Park Paloma

Park miejski w Benalmadena

Parque de la Paloma to ponad 200 tysięcy metrów kwadratowych zielonego terenu w samym centrum Benalmadeny tuż przy plaży oraz Delfinarium Selwo Marina. Ten miejski park jest miejscem niedzielnych pikników, romantycznych spacerów, amatorów biegania, aktywnego odpoczynku i zabaw z dziećmi, tak dla mieszkańców Benalmadeny, jak i turystów. Jest rajem dla miłośników flory i fauny oraz wypoczynku na świeżym powietrzu. 200 tysięcy metrów kwadratowych mieści dwa nowoczesne place zabaw, restauracje, trzy kawiarnie, park kaktusów, lasek bambusowy, sztuczne jeziorko i niezliczoną ilość dzikich i udomowionych zwierząt.

Flora parku Paloma to wiele gatunków drzew liściastych, eukaliptusy, palmy, cyprysy i wiele innych. Wyjątkowo zjawiskowy jest park kaktusów i sukulentów. To najbogatszy w całej Europie zbiór ponad 450 gatunków kaktusów i sukulentów pochodzących z różnych zakątków świata. Faunę miejskiego parku stanowią kaczki, gęsi, kury, koguty, pawie, łabędzie, żółwie, zające, papugi, koty oraz ryby. W zagrodzie znajdziemy także osiołki, kozy górskie i emu.

To właśnie ta niezliczona ilość zwierząt jest największą atrakcją Parku Paloma w Benalmadenie szczególnie wśród najmłodszych. Dzieciom radość sprawia dokarmienie suchym chlebem czy marchewką. Mimo różnorodności gatunków dzikich i domowych zwierząt żyją one w pełnej symbiozie. Aczkowiek nie rzadkim widokiem w Parque de la Paloma jest na przykład walka kogutów.

Park wyposażony jest nie tylko w atrakcje dla dzieci. Dorośli mogą skorzystać z wielu urządzeń do ćwiczeń. Jest to idealne miejsce na piknik. Mieszkańcy Benalmadeny często urządzają tutaj także przyjęcia urodzinowe, czy spotkania towarzyskie. Park ma pięć wejść nazwanych kontynentami: Puerta Europa, Ameryka, Azja, Afryka i Oceania. Przy każdym stoi makieta z planem, a od strony południowej także betonowy jego zarys.

Parque de la Paloma w Benalmadenie został niedawno uznany przez TripAdvisor jako jeden z 25 najpiękniejszych miejskich parków Europy. Jest jednym z pięciu hiszpańskich parków, które otrzymało takie wyróżninie, obok Parku Güell w Barcelonie i Parku El Retiro w Madrycie. Na liście znalazł się także londyński Hyde Park.

Godziny otwarcia:

Lato: 9:00 – 22:00

Zima: 9:00 – 23:00

Jest doskonale oznaczony i opisany tabliczkami informacyjnymi.

Zobacz zdjęcia

?