Dla dzieci,  Relaks

Delfinarium

Delfinarium Selwo Marina w Benalmadenie to nic innego jak ogród zoologiczny z egzotycznymi zwierzętami otoczony bujną tropikalną roślinnością. W mieście jest ich aż trzy, bo prócz delfinarium jest jeszcze akwarium morskie Sea Life w porcie Puerto Marina oraz tematyczny park z motylami, Mariposario w Benalmadenie Pueblo. Największą atrakcją delfinarium są delfiny i wyjątkowo spektakularny pokaz z tymi ssakami morskimi przy akompaniamencie muzyki. Podczas półgodzinnego show delfiny bawią się i są karmione w rytm podkładu dźwiękowego. Oprócz delfinów zobaczymy tu papugi z Ameryki Południowej, żółwie, małpy, lwy morskie. Zdziwieniem mogą być ssaki spotykane w odmiennym dla andaluzyjskiego klimatu, pingwiny i ich cztery gatunki. Planując wyjście do delfinarium miejmy na uwadze godziny poszczególnych pokazów, które odbywają się kilka razy w ciągu dnia. Zaopatrzenie się w mapę parku ułatwi poruszanie się po nim i udział w pokazach, które są wyznaczone o konkretnych godzinach.

benalmadena co zobaczyć

Park rozrywki Selwo Marina podzielony jest na kilka stref tematycznych oznaczone kolorami. Zaraz przy wejściu w akwarium zobaczymy lwy morskie, następnie delfiny i flamingi. Pokaz ptaków egzotycznych odbywa się na niewielkiej arenie otoczonej palmami. Tuż obok jest niewielki plac zabaw dla dzieci. Idąc dalej znajdziemy żółwie, legwany i małpki. Na końcu trafimy na dwie skrajne krainy: Amazonię i Wyspę Lodu. W pierwszej zobaczymy egzemplarze owadów, ryb, ssaków i gadów z tropików Ameryki Południowej. Druga to sztucznie stworzone iglo z koła podbiegunowego z jej wyjątkowymi ssakami, pingwinami.

Delfinarium Selwo Marina położone jest tuż przy miejskim Parku de la Paloma, zaledwie 5 minut od plaży Bil Bil przy nadmorskiej promenadzie Avenidy Antonio Machado, nazywaną Aleją Słońca oraz wielkiego placu zabaw Tivoli World. To wyjątkowe miejsce oferuje świetną zabawę tak dla dorosłych jak i dzieci spędzających wakacje na Costa del Sol.

Program show w Delfinarium:
Karmienie Pingwinów: 10:50, 13:20, 17:00
Bliskie Spotkanie z Amazonią: 11:30, 15:30
Show Ptaków Egzotycznych: 12:00, 14:00, 17:30
Spotkanie z Małpami: 13:00, 15:50, 19:00
Karmienie Żółwi: 13:00, 16:10
Show Lwa Morskiego i Delfinów: 12:30, 14:30, 18:30

Godziny otwarcia Selwo Marina Benalmadena:
od 10:00 do 18:00 poza sezonem letnim
od 10:00 do 21:00 w sezonie letnim
Aktualne godziny i ceny zawsze można sprawdzić na oficjalnej stronie (także w języku angielskim): https://www.selwomarina.es/en
Warto rozważyć zakup Selwopack czyli biletu wstępu do trzech wielkich atrakcji Costa del Sol: Selwo Marina, Selwo Aventura w Esteponie i Teleferico w cenie 36€.

Adres: Parque de la Paloma, s/n, 29630 Benalmadena, Malaga