Relaks

Plaża Arroyo Hondo

Plaża Arroyo Hondo w Benalmadenie to jedna z zachodnich plaż miejskich, której nazwa pochodzi od strumyka o tej samej nazwie, Arroyo Hondo, wypływającego z pobliskiego pasma górskiego Sierra de Mijas i mającego ujście do morza na plaży. Ma zaledwie 15 metrów szerokości. Ciągnie się na długości 140 metrów i należy do niej niewielka Playa Malibu wraz z beach barem na wzór tych w Marbelli. Na wschodzie sąsiaduje z plażą La Viborilla, jedyną rajską plażą w Benalmadenie, granicę tę wyznacza także położona na klifie jedna z bardziej eleganckich restauracji w okolicy, otwarta w 2019 roku Restaurante Trocadero. Widoki z jej tarasów są zjawiskowe, szczególnie o zachodzie słońca. Dlatego kolacja w tym miejscu, także ze względu na wyśmienitą kuchnię warta jest uwagi. Na zachodzie plaża Arroyo Hondo ma granicę z plażą Bonita i hotelem, jeszcze do niedawna o tej samej nazwie co plaża, a od 2019 roku Palladium Hotel Costa del Sol, który jest w stałej ofercie wakacyjnej dużych polskich biur podróży.

plaże Benalmadeny prowincja Malaga

Plaża Arroyo Hondo to połączenie złotego piasku, żwirku i kamyków oraz czarnych skał. Woda jest czysta, ze względu na brak dużych fal i zmącenia. Spotkać tu można głównie miejscowych, którzy dojeżdżają autami tworząc niesamowite korki na jednopasmowej ulicy Avenida del Sol łączącą największą aglomerację turystyczną wybrzeża Costa del Sol. Na plaży dostępne są prysznice, toalety, można za kilka euro wynająć leżaki i parasole oraz skorzystać z oferty masaży chińskich. Na plaży dzieci nie będą się nudzić, dużo tu muszli i morskich zwierzątek między skałkami. Ze względu na położenie w dole klifu, zejście dla osób starszych i niepełnosprawnych może być utrudnione.

plaże Benalmadeny prowincja Malaga
plaże Benalmadeny prowincja Malaga

Plaża Arroyo Hondo w Benalmadenie cieszy się dużą popularnością ze względu na infrastrukturę gastronomiczną, w okolicy znajdują się aż trzy bardzo dobre restauracje: wspomniana już Trocadero, po drugiej stronie ulicy Restaurante La Nina Bonita słynąca także z eventów i ślubów oraz leżąca na plaży Bonita, Restaurante El Parador II ceniona w okolicy za doskonałe owoca morza i znana wśród miejscowych z powiedzenia „bueno, bonito, barato” co oznacza: dobrze, ładnie, tanio. Blisko stąd do stacji Torremuelle, podmiejskiego metra dojeżdżającego do centrum Malagi oraz do jednej z atrakcji Benalmadeny, zamku poświęconego Krzysztofowi Kolumbowi, Castillo de Colomares.