Relaks

Gecko

Gecko w Benalmadenie to bar plażowy w kubańskim wydaniu. Położony jest na klifie między plażą Tajo de la Soga a plażą Carvajal z tarasem widokowym na Morze Śródziemne. Beach bar Gecko otwarty jest w sezonie turystycznym codziennie od 9:00 do północy. Inspirowany karaibskim klimatem od wystroju, przez muzykę po menu.
Miejsce jest idealne tak na poranne wakacyjne śniadania serwowane od godziny 9, gdzie wypijemy super smaczną i mocną kawę oraz świeżo wyciskane soki, zjemy tosty z awokado czy domowe wypieki. Także na lunch, popołudniowe spotkanie towarzyskie czy biznesowe przy kawie lub jednym ze świetnych i świeżych koktajli. Barmani z pasją czarują cudowne drinki jak mojito oraz smoothies. Do napojów alkoholowych lub bezalkoholowych warto zamówić przekąski jak tacos czy patatas bravas. Wieczory, szczególnie pora zachodu słońca jest tu wyjątkowo spektakularna, gdy słońce chowa się za horyzont i oświetla pobliską aglomerację, Fuengirolę, miasto portowe i ważny kurort turystyczny słonecznego wybrzeża Costa del Sol. W letnie weekendy Gecko Beach Shack Bar organizuje kameralne koncerty na żywo oraz serwuje muzykę funky, jazz, trip hop i regge z z płyt winylowych.

co i gdzie zjeść benalmadena

Wybierając miejsce na całodniowe plażowanie na jednej z plaż w Benalmadenie warto wziąć pod uwagę okolice Gecko Beach Bar, który od rana do wieczora dostarczy mnóstwo pozytywnej energii. Bar powstał zaledwie kilka lat temu a już zyskał renomę wśród lokalnej społeczności oraz miłośników free style. Bar Gecko ma nie tylko świetną nadmorska lokalizację ale i luźny wnętrzarski styl boho. Soczysta kolorystyka, komfortowe wyposażenie oraz egzotyczne dodatki stwarzają niepowtarzalną atmosferę wypisz wymaluj z Karaibów. Przemyślaną koncepcją jest strefa zabaw dla dzieci, tak by dorośli mogli zająć się sobą.

Plaża nad którą położony jest bar plażowy Gecko jest rajem dla miłośników sportów wodnych: snorkelingu, surfingu czy kitesurfingu. Tutejszy odcinek wybrzeża jest niemal nie skażony masową turystyką i jest jednym z niewielu w Benalmadenie, gdzie podziwiać można naturę. Dlatego też spotkać można tu biwakującą hipsterską młodzież czy rodziny podróżujące po Costa del Sol kamperami. Chętnie zatrzymują się tu miłośnicy motorów na zlotach Harley Davidson a latem organizowane są skoki spadochronowe oraz zajęcia z yogi. Każdego roku na rozpoczęcie i zakończenie sezonu wakacyjnego Gecko organizuje imprezy z muzyką na żywo. Aby być na bieżąco z wydarzeniami w Gecko Beach Shack Bar w Benalmadenie warto zajrzeć na ich profil na facebook.

Adres: Playa Carvajal, Avenida del Sol b/n, 29630 Benalmadena, Malaga