Relaks

Plaża Las Yucas

Plaża Las Yucas to jedna z centralnych plaż w Benalmadenie należącej do prowincji Malaga. Nazwa plaży pochodzi od drzew jukowych rosnących w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Położona jest w dole skarpy nad którą jest nadmorski bulwar miasta. Drzewa i inne egzotyczne rośliny tworzą małą oazę spokoju i ciszy mimo położenia przy ruchliwej drodze Trójmiasta, do którego oprócz Benalmadeny należy Torremolinos i Fuengirola. Ma 300 metrów długości i 15 metrów szerokości. Na plażę od zachodu zejść można od strony klifu stromymi schodami, od wschodu przez plażę Torrequebrada. Jest uroczą miejską plażą na której w większości odpoczywają miejscowi niż turyści. Na klifie pięknie położna jest kawiarnia/restauracja/beach bar o tej samej nazwie Yucas gdzie warto choćby usiąść na kawę. Spektakularny widok i szum fal warty jest każdej ceny w tym miejscu.

plaże Benalmadeny prowincja Malaga

Brak tu wielu udogodnień charakterystycznych dla miejskich plaż, są za to prysznice i możliwość wynajęcia leżaków i parasoli w punkcie w stylu boho. Podobnie jak plaża Torequebrada, jest drugą od wschodu kamienistą plażą w Benalmadenie z niewielką ilością drobnego i złotego piasku. Za to woda jest krystalicznie czysta. Taki atrybut docenią amatorzy nurkowania i fani podwodnego świata. Między skałkami w przeźroczystej wodzie dojrzeć można ławice ryb, jeżowce, kraby i małże.

plaże Benalmadeny prowincja Malaga
plaże Benalmadeny prowincja Malaga

W okolicy jak na lekarstwo hoteli i apartamentów wynajmu wakacyjnego. Dlatego zdecydowana większość plażowiczów to miejscowi, którzy spędzają na plaży cały dzień będąc do tego świetnie przygotowanymi od parasoli po prowiant. W okolicy znajduje się Flatotel, który gości także turystów z Polski. Plaża Las Yucas i okolica jest niezwykle spokojna, zadowoli z pewnością osoby stroniące od hałasu i miejskiego zgiełku. A okoliczne pole golfowe są zachętą dla amatorów tego sportu.