Relaks

Plaża Santa Ana

Plaża Santa Ana w Benalmadenie jest przedłużeniem plaży Torrebermeja sąsiadującej z portem Puerto Marina od wschodu aż do zamku Bil-Bil gdzie zaczyna się plaża Bil Bil. Jej długość to 500 metrów i szerokość 50 metrów. Dzieli się na dwie strefy: zonę Santa Ana na zachodzie i zonę Las Gaviotas na wschodzie. Jest równie popularna i zatłoczona w sezonie letnim jak jej sąsiadki, gdyż to w jej okolicach skupionych jest większość hoteli w Benalmadenie. Wzdłuż plaży Santa Ana ciągnie się promenada nadmorska Paseo Maritimo z licznymi restauracjami. Słynie z tego, że jest najlepiej wyposażoną plażą w Benalmadenie. Ze względu na ilość udogodnień typu: wypożyczalnie sprzętu wodnego, leżaki i parasole, restauracje, bary plażowe, miejsca zacienione pod palmami oraz otaczającą infrastrukturę jak bliskość do komunikacji miejskiej, parkingów i sklepów często wybierana jest na rodzinny wypoczynek. W okresie letnim ma ochronę ratownika. Piasek na plaży jest drobnoziarnisty i jasnej barwy.

W okolicy Playa Santa Ana znajduje się największe skupisko hoteli oraz apartamentowców na wynajem wakacyjny, co czyni ją najbardziej zatłoczoną plażą w Benalmadenie. Są tu hotele z oferty wakacyjnej polskich biur podróży jak: Hotel Bali, Hotel San Fermin, Hotel Sentido, Hotel Best Siroco, Hotel Best Triton oraz jedyny pięciogwiazdkowy hotel w Benalmadenie Hotel Vincci Aleysa.

Plaża Santa Ana w Benalmadenie leży o krok do wielkiej atrakcji wakacyjnej, delfinarium Selwo Marina. W jego sąsiedztwie położony jest Parque de la Paloma, największy i przeuroczy park miejski, którego mieszkańcami są zwierzęta: osły, pawie, króliki, ptactwo, żółwie. To miejsce, które powinno znaleźć się na liście miejsc do odwiedzenia przez każdego rodzica z małym dzieckiem.