Relaks,  Sport

Pole golfowe

Pole golfowe Torrequebrada Golf Club w Benalmadenie to jedno z prestiżowych ale i wymagających pól golfowych na Costa del Sol. Znajduje się zaledwie 20 minut od lotniska w Maladze, 10 minut od kilku atrakcji turystycznych miasta Benalmadena oraz w zasięgu jednej godziny od najbardziej prestiżowych pól golfowych południowej Hiszpanii jak Real Club Valderrama Golf w Sotogrande czy Finca Cortesin w Casares. Położone w sąsiedztwie czterogwiazdkowego hotelu Estival i plaży Torrequebrada oraz obiektu Palladium przy plaży Bonita może służyć jako doskonałe połączenie relaksu i sportu. Obiekt został zaprojektowany przez Jose Gancedo znanego jako „Picasso golfa” i otworzone w 1976 roku w okresie wielkiego boomu turystycznego i napływu Anglików na Costa del Sol. Wspaniały projekt pola golfowego wpisanego w naturę i położenie między Morzem Śródziemnym a górami Sierra de Mijas sprawia, że trasa i gra to sama przyjemność.

pole golfowe Costa del Sol

Pole golfowe Torrequebrada mimo położenia w dzielnicy rezydencjalnej jest bardzo ustronne. Otoczone jest bowiem dużą ilością gęstych i zielonych terenów. Dominują tu palmy, drzewa oliwne, sosny. Teren charakteryzuje się sporymi spadkami, sporą ilością bunkrów i jezior, między którymi rozmieszczono 18 dołków. Różnorodność i ukształtowanie zielonego terenu oraz strategiczne położenie bunkrów oraz oczek wodnych czyni pole golfowe Torrequebrada jednym z trudniejszych obiektów na Costa del Sol i Hiszpanii nazywane w branży „bestią”. Dołek numer 11 to tak zwany signature hole. Jako jedno z niewielu pól golfowych w prowincji Malaga może być sprawdzianem umiejętności dla wytrawnych graczy oraz zabawą i przyjemnością dla początkujących.

Pole golfowe Torrequebrada czynne jest cały rok, a ceny zależne są od sezonu. Oferta skierowana jest nie tylko dla zaawansowanego gracza ale także dla debiutantów. Na terenie obiektu Golf Torrequebrada znajduje się szkółka nauki. Pole praktyki ma 300 metrów, jest też plac do rozgrzewki oraz kurs wprowadzający zakończony mini mistrzostwami oraz nagrodami. Dostępna jest wypożyczalnia sprzętu: buggy z gps, wózki, kije, piłki, torby. Klub golfowy to piękny obiekt z tarasami widokowymi na Morze Śródziemne, sale konferencyjne, restauracja, szatnie oraz sklep z akcesoriami golfowymi. Personel i obsługa klienta składa się profesjonalistów i pasjonatów tego sportu, służy pomocą tak w języku hiszpańskim jak i angielskim. W obiekcie została stworzona galeria zdjęć upamiętniająca 40-letnią historię golfa w Torrequebrada Golf Club.
W 1979 roku, 3 lata po otwarciu pola golfowego Torrequebrada odbyła się 53 edycja Spanish Open, którego zwycięzcą był Dale Hayes z RPA. Od wielu lat odbywają się tu ważne eliminacje i głośne zawody z udziałem czołowych i uhonorowanych światowych graczy. Pole golfowe Torrequebrada Golf Club znajduje się na liście top 100 pól golfowych w Hiszpanii oraz w czołówce pól golfowych Costa del Sol.

pole golfowe hiszpania

Costa del Sol od dawna jest synonimem golfa i znane jest jako Costa del Golf. Ponad 70 pól golfowych rozłożonych jest wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego między złotymi piaszczystymi plażami a szczytami gór. Panują tu doskonałe warunki pogodowe. Ponad 300 dni słonecznych w roku, łagodne zimy z temperaturami nie spadającymi poniżej 10-15 stopni, mała ilość opadów oraz umiarkowane wiatry stanowią wraz ze świetną infrastrukturą i naturalnymi walorami idealne warunki do gry w golfa.

Większość najlepszych pól golfowych znajduje się między Malagą a Gibraltarem, dwoma głównymi lotniskami obsługującymi hiszpańskie wybrzeże Costa del Sol. Pola golfowe Costa del Sol sąsiadują z wieloma ośrodkami wypoczynkowymi i hotelami z wysokiej półki w miejscowościach: Mijas, Marbella, Puerto Banus, Estepona, Benalmadena i Fuengirola. Jakość golfa w Hiszpanii i na Costa del Sol nie ma sobie równych.

Więcej informacji na temat pola golfowego Torrequebrada Golf Club tutaj.

Adres: Calle Club de Golf, 1, 29630 Benalmadena, Malaga