Relaks,  Zwiedzanie

Plaża Bil Bil

Plaża Bil Bil w Benalmadenie położona jest tuż przy Castillo Bil Bil skąd wzięła nazwę. Uważana jest za numer jeden wśród plaż w Benalmadena Costa. Jej szczególne walory można docenić podczas wieczornych spacerów skąd widać pięknie oświetlony port Puerto Marina promenadę. Zachody słońca z plaży są zjawiskowe, nadające się na widokówki.

Jest piaszczysta i dobrze wyposażona. Ma 400 metrów długości i 60 metrów szerokości. Należy do uprzywilejowanej strefy geologicznej ciągnącej się od plaży Santa Ana po ostatnią plażę na wschodzie, Fuente de la Salud. Plaża Bil Bil charakteryzuje się drobnoziarnistym i jasnym piaskiem. Podobnie jak pozostałe plaże miejskie Benalmadeny ma wszelkie udogodnienia jak: prysznice, toalety, leżaki, parasole, w okolicy sklepy, restauracje, bary plażowe chiringuito oferujące od rana do wieczora odświeżające koktajle. Pobliski McDonald’s może stanowić odskocznię dla znudzonych kuchnią śródziemnomorską.

W okolicy plaży Bil Bil znajduje się największa baza noclegowa Benalmadeny w postaci apartamentów na wynajem wakacyjny, w tym największy kompleks Benalbeach Apartments. Są też hotele znajdujące się w ofercie wakacyjnej polskich biur podróży jak Hotel MedPlaya Balmoral. Po kąpieli słonecznej warto ochłody poszukać w pobliskim parku miejskim Parque de la Paloma wśród bujnej egzotycznej roślinności i dzikich zwierząt.