Relaks

Plaża Arroyo de la Miel

Plaża Arroyo de la Miel w Benalmadenie jest jedną z plaż miasta, która może poszczycić się „Błękitną flagą” za wysoki standard czystości wód oraz świadczonych usług. Ma 300 metrów długości i 80 metrów szerokości. Nazwa plaży Arroyo de la Miel jest tożsama ze strumykiem, czyli „arroyo” który wpływa do morza centralnie przecinając plażę, i w której ochoczo bawią się dzieci. „La miel” z kolei oznacza miód, tak więc całość oznacza nic innego jak miejsce do relaksującego odpoczynku wakacyjnego. Podobnie jak plaża Santa Ana i plaża Torrebermeja dzieli się na dwie strefy: zonę Arroyo de la Miel i zonę Los Melilleros. Ta druga, zakończona jest cyplem Punta Negra, z którego roztacza się piękny widok na cały ciąg plaż od portu Puerto Marina de Benalmadena. Plaża jest jedną z popularniejszych i zatłoczonych latem ze względu na bliskość rezydencjalnej części Benalmadeny, Arroyo de la Miel, kilku dużych hoteli i apartementowców na wynajem wakacyjny a także atrakcji turystycznych i rekreacyjnych. Charakteryzuje się jasnym i dość drobnym piaskiem. Jest w pełni wyposażona w toalety, prysznice, leżaki, parasole. Zejście z promenady nadmorskiej Avenida del Sol na plażę od strony zachodu jest schodami, tuż obok restauracji Los Remos Lazaro.

plaże Benalmadeny

Na Playa Arroyo de la Miel jest możliwość wynajęcia różnorakiego sprzętu sportowego: skuterów wodnych w Benal Rent Jetski oraz nart wodnych, kajaków, sprzętu do surfingu, paddle surfingu i innych w Sunset Beach Water Sports. Jest też coś dla miłośników golfa, pobliskie pole golfowe Torrequebrada jest jednym ze znanych na Costa del Sol. Dla dzieci przygotowany jest plac zabaw. Pod palmami można znaleźć chwilowe ukojenie od słońca.

plaże Benalmadeny
plaże Benalmadeny

Z plaży Arroyo de la Miel blisko do największych atrakcji turystycznych Costa del Sol, delfinarium Selwo Marina oraz parku rozrywki Tivoli World. Z uroków tej plaży korzystają turyści spędzający urlop w okolicznych hotelach, także będących w ofercie polskich biur podróży: Sunset Beach Club Hotel, Hotel Vistamar, Hotel SPA Benalmadena Palace, Globales Los Patos Park, Pierre Vacances Apartments. W okolicy jest wiele restauracji, supermarkety SuperCor i SuperSol a także Buger King.