Relaks,  Sport

Teleferico

Teleferico to kolejka linowa i widokowa w Benalmadenie. Jedna z większych atrakcji turystycznych Costa del Sol, obok delfinarium Selwo Marina, otwarta została w 2000 roku. Stacja kolejki Cablecar znajduje się tuż parku rozrywki Tivoli World. Gondolą wjeżdża się na wysokość 769 metrów, na szczyt góry Calamorro należącej do pasma górskiego Sierra de Mijas. Z góry, przy sprzyjającej pogodzie i dobrej widoczności dostrzec można wybrzeże Afryki. Kolejka linowa ma 3 kilometry długości i na szczyt wjeżdża w około 15 minut mijając ruch samochodowy nad autostradą i ścisłe centrum miasteczka Benalmadena – Arroyo de la Miel. W kabinie mieszczą się cztery osoby.

benalmadena atrakcje

Teleferico oferuje dwa rodzaje biletów, w obie strony lub tylko wjazd bez powrotu. Na szczycie bowiem są dwie ścieżki trekkingowe którymi można zejść ze szczytu. Pierwsza ścieżka o kierunku południowym o nazwie Ruta del Mirador Sur charakteryzuje się niskim stopniem trudności. Na jej trasie z tarasów widokowych, czyli miradores, dostrzec można Skałę Gibraltarską na zachodzie, na wschodzie góry Sierra Nevada leżące w prowincji Granada. Druga ścieżka charakteryzuje się średnim stopniem trudności. Wspinaczka górska tym szlakiem zaowocuje panoramicznym widokiem na góry Sierra de Mijas oraz północną część Malagi z doliną Gudalahorce. Szlak nazywany Ruta del Mirador Norte stanowi początek 6 szlaków turystycznych przez Sierra de Benalmadena.

Teleferico na szczycie zaprasza na pokazy ptaków drapieżnych dwa razy dziennie. Odbywają się w dwóch językach: hiszpańskim i angielskim. Wśród drapieżników znajdują się: orzeł bielik, puchacz, karakara, sęp płowy, myszołów i jastrząb. Przedstawienie odbywa się na trybunach zbudowanych tak, by wpasowały się w otaczający krajobraz i zgodnie z naturalnym środowiskiem ptaków. Miejsce nosi nazwę Valle de las Aguilas, czyli Dolina Orłów. Góry Sierra de Mijas to typowa śródziemnomorska flora i fauna. Wędrując szlakami górskimi w tym regionie możemy natknąć się na kozice górskie. Krzaki pachnącego rozmarynu, tymianku i lawendy pokrywają spalone słońcem zbocza wzgórz Sierra de Mijas.
Na górnej stacji znajduje się kawiarnia z przekąskami oraz automaty z napojami. Dla tych co zabrali prowiant ze sobą czekają stoliki, gdzie rozkoszując się widokami i na świeżym górskim powietrzu zjeść można posiłek.

benalmadena atrakcje

Godziny otwarcia kolejki Teleferico: codziennie 11:00 – 17:00
Pokazy ptaków: 13:00 i 15:30
Bilety warto kupić online gdyż są tańsze, dla grup, rowerzystów oraz osób niepełnosprawnych są zniżki
Ceny biletów do Teleferico de Benalmadena:
dorośli w dwie strony: 15,50€, bilet online 12,90€
dorośli tylko wjazd: 8,90€, bilet online niedostęny
dzieci (od 3 do 10 lat) i emeryci (od 65 lat) w dwie strony: 11,50€, bilet online 10€
dzieci (od 3 do 10 lat) i emeryci (od 65 lat) tylko wjazd: 6,50€, bilet online niedostępny
Selwo Pack w cenie 39€ to wstęp do trzech największych atrakcji Costa del Sol: Teleferico, delfinarium Selwo Marina oraz Selwo Aventura Estepona.

Adres: Explanada de Tívoli, s/n, 29630 Benalmadena, Malaga