Relaks

Plaża Carvajal

Plaża Carvajal w Benalmadenie to ostatnia z 17 miejskich plaż miasta znajdująca się na zachodnim wybrzeżu, będąca naturalnym przedłużeniem i jednocześnie pierwszą plażą sąsiadującego kurortu Fuengirola. Plaża ma do zaoferowania wszystko, co może miejski typ plaży. Jej piasek jest bardzo jasny i drobnoziarnisty. Plaża jest jedną z szerszych i dłuższych, ma 350 metrów długości i 25 metrów szerokości. W otoczeniu plaży działa doskonała infrastruktura, także w zakresie wynajmu sprzętu wodnego i rekreacyjnego. Dostępne są tu masaże, leżaki i parasole za kilka euro. Są tu restauracje otwarte od rana serwując śniadania do późnego wieczora. Blisko tu do pięknego i zadbanego bulwaru nadmorskiego Fuengiroli obfitującego w sklepy i restauracje. To dobra informacja dla tych, którzy na plażowanie nie lubią zabierać prowiantu a wolą zjeść na mieście korzystając z dobrej i różnorodnej oferty dostępnej w tej okolicy. La Cubana to najbardziej znany plażowy bar kojarzony z Carvajal, niezwykle kolorowe i radosne miejsce także z dobą kuchnią.

plaże Costa del Sol

Plaża Carvajal w Benalmadenie jest jedną z plaż wybieraną na odpoczynek weekendowy przez mieszkańców okolicznych miejscowości. Latem częściej usłyszymy tu regionalny język, mniej tu turystów w porównaniu z plażami centralnie położonymi jak plaża Santa Ana, plaża Bil Bil czy plaża Arroyo de la Miel. W okolicy nie ma zbyt wielu i zbyt dużych obiektów wakacyjnych, jedynym jest hotel Hilton Reserva del Higueron, do którego na taras z basenem infiniti warto wpaść na popołudniową kawę czy wieczornego drinka. Plaża jest pełna gwaru i można powiedzieć że także życia nocnego, szczególnie w sezonie turystycznym.

plaże Costa del Sol
plaże Benalmadeny

Z plaży Carvajal dość daleko do największych atrakcji turystycznych Costa del Sol, do portu Puerto Marina w Benalmadenie jest 8 kilometrów i około 12 minut autem, podobnie do delfinarium Selwo Marina, bliżej, choć pod górkę zwiedzić można wyjątkowy pomnik ku czci Krzysztofa Kolumba, Castillo Colomares.