Sport,  Zwiedzanie

Puerto Marina

Historia portu Puerto Marina w Benalmadenie sięga początku lat 60-tych. Wówczas to ówczesny burmistrz Enrique Bolin postanowił dostarczyć miejscowości prawdziwej atrakcji turystycznej. Budowa portu rozpoczęta 12 listopada 1972 roku i zakończona 9 października 1982 roku dostarczyła wielu perypetii aby ostatecznie stać się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc sportu, wypoczynku i rekreacji całego wybrzeża Morza Śródziemnego. Początkowo pod nazwą Port-au-Prince a aktualnie jako Puerto Marina de Benalmadena od 1987 roku nieprzerwanie otrzymuje międzynarodową nagrodę Unii Europejskiej – Błękitną Flagę czystości morza. Dwukrotnie, w latach 1995 i 1997 została wyróżniona jako „Najlepszy Port na świecie” między innymi za swoją nieprzeciętną architekturą, która jest mieszanką indyjskich, arabskich i andaluzyjskich stylów jak mudejar.

benalmadena atrakcje port

Port to ponad tysiąc miejsc do cumowania statków o gabarytach do 35 metrów długości i do 5 metrów zanurzenia. Wokół portu w Benalmadenie skupiona jest większa część bazy turystycznej miejscowości tj. hoteli, restauracji, klubów nocnych, sklepów oraz luksusowej dzielnicy mieszkalnej.

W sąsiedztwie portu znajduje się inna wielka atrakcja turystyczna, także dla dzieci – Akwarium Sea Life. Znajduje się tu również szkoła nurkowania oraz szkoła i centrum żeglarstwa. Przy wejściu do portu stoi Torre Bermeja, strażnica – wieża z czasów Maurów.

Puerto Marina de Benalmadena to idealne miejsce na spacer, romantyczny rejs statkiem z kieliszkiem Sangrii, zakupy czy obiad składający się z regionalnych specjałów. Port obfituje w sklepy, także te z pamiątkami oraz restauracji z różnorodną kuchnią. Pomijając hiszpańską, są tu włoskie, azjatyckie smaki a także amerykańskie burgery i steki.

Doskonałym zakończeniem dnia spędzonego na sąsiadujących z mariną plażach Fuente de la Salud i Torrebermeja może być rejs na zachód słońca. Do wyboru jest statek wycieczkowy, także katamaran czy łódź piracka. W ciągu dnia w porcie Puerto Marina możemy wynająć sprzęt sportowy jak kajaki czy rowery oraz korzystać z atrakcji jakie dostarcza śródziemnomorskie wybrzeże Costa del Sol.

Adres: Calle La Fragata, A11, 29630 Benalmadena, Málaga