Zaznacz stronę

Benalmadena – port Puerto Marina

Port Puerto Marina

Historia portu w Benalmadenie sięga początku lat 60-tych. Wówczas to ówczesny burmistrz Enrique Bolin postanowił dostarczyć miejscowości prawdziwej atrakcji turystycznej. Budowa portu rozpoczęta 12 listopada 1972 roku i zakończona 9 października 1982 roku dostarczyła wielu perypetii aby ostatecznie stać się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc sportu, wypoczynku i rekreacji całego wybrzeża Morza Śródziemnego. Początkowo pod nazwą Port-au-Prince a aktualnie jako Puerto Marina de Benalmadena od 1987 roku nieprzerwalnie otrzymuje międzynarodową nagrodę Unii Europejskiej- Błękitną Flagę czystości morza. Dwukrotnie, w latach 1995 i 1997 została wyróżniona jako „Najlepszy Port na świecie” między innymi za swoją nieprzeciętną architekturą, która jest mieszanką indyjskich, arabskich i andaluzyjskich stylów.

Port to ponad tysiąc miejsc do cumowania statków o gabarytach do 35 metrów długości i do 5 metrów zanurzenia. Wokół portu w Benalmadena skupiona jest większa część bazy turystycznej miejscowości tj. hoteli, restauracji, klubów nocnych, sklepów oraz luksusowej dzielnicy mieszkalnej. W sąsiedztwie portu znajduje się inna wielka atrakcja także dla dzieci- Akwarium Sea Life. Znajduje się tu również szkoła nurkowania oraz szkoła i centrum żeglarstwa. Przy wejściu do portu stoi Torre Bermeja, strażnica – wieża z czasów Maurów.

Puerto Marina de Benalmadena to idealne miejsce na spacer, romantyczny rejs statkiem z kieliszkiem Sangrii, zakupy czy śródziemnomorski lunch.

Zobacz zdjęcia

?