Relaks

Plaża La Perla

Plaża de La Perla w Benalmadenie to odcinek wybrzeża należącego do miasta uchodzącego za mniej zatłoczonych  w sezonie wakacyjnym. Brak tu hoteli, apartamentowców na wynajem i infrastruktury turystycznej. Większość plażowiczów stanowią mieszkańcy Benalmadeny lub pobliskich miejscowości, którzy spędzają tu całe dnie rozkładając parasole i piknikując. Plaża ma zaledwie 150 metrów długości i są tu dwie zatoczki tworzący naturalny falochron dzięki czemu woda należy do spokojnych. Cześć plaży La Perla przynależy do Ubranizacji La Perla i dojść tu można jedynie od drugiej części sąsiadującej z jedną z ostatnich plaż Benalmadeny, plaży de La Morera. Dostać się tu można zjeżdżając wprost z Avenida del Sol, a zejście po schodach znajduje się przy rondzie. Piasek jest jasny i raczej drobnoziarnisty choć sporo tu większych kamieni oraz masa muszelek.

plaże Benalmadeny prowincja Malaga

Plaża La Perla jest jedną z miejskich plaż w Benalmadenie, choć mało tu udogodnień jak na typowo miejską plażę. Są tu prysznice i kosze na śmieci. Nie wynajmiemy tu ani leżaków ani parasoli, więc warto je zabrać ze sobą. W okolicy brak sklepów i jest tylko jedna restauracja, Chiringuito La Perla. Zamknięta jest zimą, a od wiosny do jesieni zjeść tu można śniadania, obiady i kolacje, także przekąski w formie tapas na ciepło i zimno. Kupimy też chłodzące napoje, wypijemy drinki i zamówimy desery.

plaże Benalmadeny prowincja Malaga
plaże Benalmadeny prowincja Malaga

Plaża mimo słabej infrastruktury turystycznej rekomendowana jest do odpoczynku dla osób niepełnosprawnych, gdyż dostosowano tu podjazd ze skarpy. Jest idealna dla osób ceniących spokój i stroniących od mas turystów. Wygodnie jest się tu dostać samochodem lub komunikacją miejską, autobusem lub kolejką podmiejską jeżdżącą na trasie Malaga centrum i Fuengirola, kurortem Costa del Sol na zachód od Benalmadeny, którego wybrzeże doskonale widoczne jest z plaży de La Perla.