Relaks

Plaża Torrequebrada

Plaża Torrequebrada w Benalmadenie i prowincji Malaga, to niewielka i ustronna plaża miejska. Początek plaży wyznacza cypel przy Hotelu Estival Torrequebrada oraz deptak nadmorski, którym można przejść na sąsiadującą na wschodzie plażę Torrevigia. Ciągnie się na długości zaledwie 100 metrów i jej koniec to początek kolejnej plaży Las Yukas. Ma tylko 20 metrów szerokości. Nie cieszy się dużą popularnością wśród turystów z racji kamienistego podłoża i utrudnionego zejścia. Dlatego goście hotelowi wybierają raczej sąsiednie plaże. Jest za to plażą idealną dla osób szukających spokoju i natury. W sąsiedztwie znajduje się jedno ze znanych pól golfowych Costa del Sol, Golf Torrequebrada. Hotel mieści duże kasyno, które jest jedną z nocnych rozrywek andaluzyjczyków oraz turystów.

plaże Benalmadeny

Udogodnieniami jakie można znaleźć na plaży Torrequebrada to jedynie prysznice i kosze na śmieci. Leżaki i parasole należy zabrać ze sobą. Bliskość hotelu Estival jest jedyną możliwością zaopatrzenia w jedzenie, napoje czy akcesoria plażowe dostępne w sklepiku na jego terenie. W hotelowej kawiarni można wypić kawę lub drinka a w restauracji zjeść obiad. Inną opcją na posiłek są dwie restauracje przy plaży Torrevigia na którą w kilka minut można przejść nadmorskim deptakiem. Brak pełnej infrastruktury oraz położenie z dala od ścisłego centrum miasta nadaje plaży intymności i zapewnia ciszę oraz spokój. Brak piaszczystego podłoża plaży Torrequebrada sprawia, że wody są przeźroczyste, idealne do amatorów nurkowania.

plaże Benalmadeny prowincja Malaga
plaże Benalmadeny prowincja Malaga

Spędzając wakacje w okolicy plaży Torrequebrada warto wiedzieć że w hotelu Estival, będącego także w ofercie kilku polskich biur podróży, wieczorami odbywają się pokazy flamenco. Bilet na największe andaluzyjskie show można zakupić w recepcji hotelu lub w punktach informacji turystycznej.