Wynajem aut

Wynajem auta w Benalmadenie, mieście w prowincji Malaga na hiszpańskim wybrzeżu Costa del Sol, to możliwość zobaczenia czegoś więcej niż okolic hotelu czy apartamentu i plaż podczas urlopu.

Benalmadena to spora gmina i na całej jej rozciągłości znajduje się wiele ciekawych miejsc, atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć. Wiele z nich położonych jest w strefie Benalamdena Costa i otoczeniu hoteli oraz apartamentów na wynajem wakacyjny, tak więc dotarcie do nich pieszo nie powinno stanowić problemu. Jednak do kilku jak Castillo de Colomares, Mariposario, Stupa Oświecenia dotrzeć będzie najwygodniej wynajętym samochodem. A to tylko początek wielkiej przygody zwiedzania Andaluzji, najbarwniejszej części Hiszpanii.
Wynajem samochodu za granicą z roku na rok zyskuje coraz większe grono zwolenników na rzecz imprez zorganizowanych czy zwiedzania środkami transportu publicznego. Idąc z duchem czasu i mając nieograniczony dostęp do usług online, tak jak rezerwacja lotu, hotelu, tak i samochodu jest w zasięgu ręki, wszędzie za granicą. Dzięki wynajmie auta zwiedzanie jest bardziej efektywne, zobaczyć można więcej oszczędzając czas i pieniądze. Jednak branża rent a car dostarcza z roku na rok coraz więcej niezadowolonych klientów a najczęstszymi tego powodami są: nieuczciwe praktyki wypożyczalni aut, zawiłe regulaminy wynajmu samochodu oraz problemy z komunikacją językową.

benalmadena malaga lotnisko wypożyczalnia aut

Poszukiwań firmy, od której chcemy wynająć auto należy zacząć od sprawdzenia opinii w sieci. Źródłami mogą być fora, media społecznościowe a także serwisy opiniotwórcze.
Największe międzynarodowe sieci rent a car poprzez globalny marketing mają wiele zalet, do których należą szeroka flota aut, najnowsze modele pojazdów i wiele lokalizacji. Ma to odzwierciedlenie w cenach, dlatego na wynajem samochodu w wypożyczalnia typu Avis, Budget, Europcar, Hertz czy Sixt decydują się zamożni klienci. Na rynku wynajmu aut w Maladze i na Costa del Sol najwięcej jest średnich firm i tu konkurencyjność jest największa. Dlatego duża część wypożyczalni aut współpracuje na zasadach brokerskich. Ceny wynajmu są już niższe, nawet kilkukrotnie. Średni koszt wynajmu samochodu w Maladze i na Costa del Sol to 50 euro/dzień w zależności od pory roku, klasy samochodu oraz rodzaju ubezpieczenia. Na rynku nie są rzadkością oferty dużo niższe, gdzie ukrytych kosztów można szukać w zawiłych i napisanych drobnych druczkiem regulaminach wynajmu aut. Zlecanie usług pośrednikom to także scedowanie części odpowiedzialności w procesie wynajmu samochodu. Klient odczuje to w momencie reklamacji, gdy partnerzy przerzucają na siebie nawzajem odpowiedzialność za roszczenia. Alternatywą są lokalne, niewielkie wypożyczalnie aut, które aby utrzymać się na wymagającym rynku rent a car wkładają wiele wysiłku w profesjonalny wizerunek i uczciwą praktykę. Oferowane ceny wypożyczenia samochodu są zbilansowane a warunki przejrzyste. Nie liczmy jednak tu na rozbudowaną flotę, gdyż tego typu firmy dysponują najprostszymi i ekonomicznymi pojazdami czy na najnowsze modele aut.

Warunki wynajmu samochodu to podstawowy dokument, z którym klient powinien się zapoznać decydując się na wypożyczenie auta. Czym dokument jest krótszy i łatwiejszym językiem napisany, tym bardziej jest przyjazny dla portfela klienta. Regulamin powinien zawierać odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z procesem wypożyczenia samochodu, czyli na jakie obciążenia finansowe oraz w jakich przypadkach klient jest narażony. Dokonując rezerwacji auta online zwrócić uwagę należy na kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, co zawiera ubezpieczenie podstawowe i czy faktycznie pełne ubezpieczenie jest całkowitym zwolnieniem od odpowiedzialności w przypadku uszkodzenia mienia należącego do wypożyczalni. Po drugie, jaka jest wysokość depozytu na karcie kredytowej i czy wykupione dodatkowe ubezpieczenie zwalnia nas z kaucji gotówkowej lub na karcie. Skoro pełne ubezpieczenie ma nas zwalniać z odpowiedzialności za szkody, to po co wypożyczalnia zakłada depozyt na karcie kredytowej sięgający kilkuset a nawet tysięcy euro. Po trzecie, jak rozliczane jest paliwo. Ten punkt umowy o wynajem auta jest jedną z najczęstszych opcji obciążenia klienta za naruszenie warunków wynajmu samochodu. Po czwarte, czy umowa wynajmu określa nielimitowane kilometry czy z pewnymi ograniczeniami. Często wypożyczalnie stosują opcję nielimitowanych kilometrów w umowach wynajmu auta tylko przy długim okresie. Po piąte, wiek kierowcy. W większość wypożyczalni aut w Maladze i na Costa del Sol wymagany wiek kierowcy to 25 lat. Dotyczy to także kierowcy dodatkowego, którego dopisanie do umowy wynajmu samochodu to najczęściej dodatkowy koszt kilkunastu euro za dzień.

Jaki jest całkowity koszt wynajmu samochodu w Maladze? Dokonując rezerwacji na samochód online należy pamiętać, że cena początkowa nigdy nie jest ceną końcową. Na całkowity i ostateczny koszt wynajmu auta w Maladze składa się kilka czynników. Są to: cena na wybrane auto, ubezpieczenia, przejechane kilometry, dodatkowy kierowca, foteliki dla dzieci, nawigacja, przenośny internet, cena za przekroczenie granicy kraju, odbiór lub zwrot w nocnych godzinach. Średni koszt wynajmu samochodu w Maladze to 50 euro za dzień i 300 euro za tydzień.

Dlaczego warto wynająć samochód w Malaga u Drive? Oto najważniejsze powody.
Po pierwsze, wypożyczalnia działa na rynku rent a car w Maladze i na Costa del Sol od 2013 roku i ma jedne z najwyższych notowań i najlepszych opinii. Opinie o firmie sprawdzić można tutaj i tutaj.
Po drugie, cały proces wynajmu auta odbywa się w języku polskim, co jest bardzo dużym ułatwieniem dla polskojęzycznych klientów. Strona internetowa jest w języku polskim, na maile oraz telefony odpowiadają polskojęzyczni pracownicy, cały proces wynajmu od odbioru klienta z lotniska, przez podpisanie umowy oraz zwrot pojazdu odbywa się w towarzystwie polskojęzycznej obsługi.
Po trzecie, do wynajmu samochodu nie jest wymagana karta kredytowa, nie pobierana jest żadna kaucja ani depozyt gotówkowy. To jedyna wypożyczalnia w Maladze i na Costa del Sol działająca na takich warunkach mimo, że są firmy, których silny marketing mówi o wynajmie aut bez karty kredytowej, lecz w rzeczywistości karta kredytowa będzie wymagana w momencie odbioru samochodu i podpisania umowy. Karta kredytowa oraz kaucja są podstawowym narzędziem do uzyskania rekompensaty za wszelkie szkody wyrządzone na mieniu wypożyczalni aut. Depozyt na karcie kredytowej stanowi także zabezpieczenie w przypadku mandatów, które wypożyczalnia może otrzymać nawet po kilku tygodniach po zakończonej umowie wynajmu auta.
Po czwarte, brak limitu kilometrów zagwarantowany jest przez wypożyczalnię każdemu klientowi bez względu na ilość dni wynajmu pojazdu.
Po piąte, każdemu klientowi przysługuje możliwość dopisania gratis do umowy wynajmu samochodu dodatkowego kierowcy. To kolejna nieodpłatna usługa, która wyróżnia wypożyczalnię od innych na rynku.
Po szóste, wypożyczalnia umożliwia dostarczenie i odbiór pojazdów z szerokiej floty w wielu lokalizacjach w Maladze i na Costa del Sol. Wypożyczalnia oferuje nie tylko odbiór i zwrot na lotnisku w Maladze lecz także świadczy usługi bezpłatnego dostarczenia i odbioru pojazdów pod wskazany adres na wybrzeżu Costa del Sol. Może to być jeden z hoteli czy apartamentów na wynajem wakacyjny w Benalmadenie. Taką opcję można wybrać dokonując rezerwacji na samochód online lub telefonicznie.

Przykładowe hotele w Benalmadenie, do których wypożyczalnia aut Malaga u Drive bezpłatnie dostarcza samochody: Hotel Mac Puerto Marina, Hotel Palmasol, Hotel Alay, Hotel Best Triton, Hotel Best Siroco, Med Playa Hotel Riviera, Hotel Bali, Hotel San Fermin, Hotel Vincci, Hotel Palia la Roca, Benal Beach, Hotel Las Arenas, Hotel Balmoral, Pierre Vacances Benalmadena, Los Patos, Hotel Spa Benalmadena Palace, Hotel Vistamar, Sunset Beach Club, Hotel Best Benalmadena, Hotel Estival Torrequebrada, Flatotel, Palladium Hotel Costa del Sol, Hotel Vista de Rey, Holiday World Village, Hotel World Polynesia, Hotel World Riwo, Hydros Hotel and Spa, Higueron Hotel by Hilton.