Relaks

Plaża Tajo de la Soga

Plaża Tajo de la Soga to jedna z niewielu plaż w Benalmadenie, która zachowała swój naturalny wizerunek. Przechodzi i sąsiaduje bezpośrednio z ostatnią plażą Benalmadeny będącą jednocześnie pierwszą plażą kurortu Fuengirola, Carvajal. Plaża Tajo de la Soga ma 400 metrów długości a łącznie z plażą Carvajal to 750 metrów długości piaszczystego i ostatniego odcinka wybrzeża Benalmadeny. Plaża jest urocza, polecana na spacery przy niepogodzie i poza sezonem oraz na plażowanie latem. Jest piaszczysta, z przewagą drobnego i jasnego piachu, choć są tu również kamienie. Zejście na plażę jest po schodach ze skarpy nad którą biegnie droga, Avenida del Sol, łącząca miasta tak zwanego Trójmiasta Costa del Sol, Fuengirolę, Benalmadenę i Torremolinos. Znajduje się tu parking oraz beach bar Gecko w stylu retro z cudownym widokiem i luźnym klimatem. Warto tu przyjść na śniadanie, popołudniową kawę czy wieczornego drinka.

plaże Benalmadeny prowincja Malaga

Plaża Tajo de la Soga w Benalmadenie leży w dole skarpy nad którą góruje latarnia morska. Na końcu schodów stoi Totem de Carvajal, którego miejsce nie jest przypadkowe, gdyż leży na odcinku rezerwatu przyrody. Posąg który może kojarzyć się z azjatyckimi i religijnymi wojażami, nawiązuje do pierwotnego systemu społecznego oraz harmonii między światem ludzi i przyrody.

plaże Benalmadeny prowincja Malaga
plaże Benalmadeny prowincja Malaga

Plaża Tajo de la Soga jest jedną z bardziej egzotycznych plaż w Benalmadenie. Pięknie położona, roztacza się z niej widok na całe wybrzeże pobliskiego kurortu turystycznego Fuengirola. Na plaży znajdują się prysznice, kosze na śmieci, brak tu toalet choć można skorzystać z serwisu okolicznych barów i restauracji. Oprócz beach baru Gecko, ciekawy wystrój i dobre drinki serwuje La Cubana, na obiad polecany jest Califato. Oba miejsca położone na sąsiedniej plaży Carvajal. Na plaży często goszczą osoby stroniące od tradycyjnych noclegowni w postaci hoteli i apartamentów, rozbijając biwaki w stylu hipisowskim. Jest też miejscem postoju dla kamperów oraz osób czynnie uprawiających sporty wodne jak kitesurfing czy spadochroniarstwo.