Relaks

Plaża La Viborilla

Plaża La Viborilla w Benalmadenie to jedyna rajska plaża mało mająca wspólnego z pozostałymi 16 miejskimi plażami. Ukryta w gąszczu palm i egzotycznej roślinności, zupełnie niewidoczna z pobliskiej ruchliwej ulicy łączącej tak zwane Trójmiasto Costa del Sol, czyli Fuengirolę, Benalmadenę i Torremolinos. Plaża ma zaledwie 100 metrów długości i 12 metrów szerokości. Ten kto na nią trafia, zastanawia się jak to możliwe, że kawałek Karaibów znalazł się na południu Hiszpanii. Różnicą jest żwirowe podłoże oraz czarne skałki schodzące z klifów wprost do morza. To czyni ją najpiękniejszą plażą w Benalmadenie. Jest w kształcie zatoczki, dzięki czemu fale są niewielkie a woda o turkusowej barwie wyjątkowo ciepła. Do tego krystalicznie czysta, w której bez trudu dostrzec można wszelkiego rodzaju morskie stworzenia. Plaża to istny raj dla płetwonurków i fascynatów flory i fauny morskiej. Dla dzieci frajdą będą muszle, jedne z większych spotykanych w tej okolicy, wyrzucane codziennie przez fale.

plaże Benalmadeny prowincja Malaga

Wejście na plażę jest przez gąszcz roślinności otaczający restaurację Restaurante La Viborilla, nazywaną lokalnym rajem, która swoją drogą ma wyborne owoce morza oraz paelle. Przed restauracją jest parking gdzie można bezpłatnie zaparkować auto. Na plażę najładniejszy widok jest z drewnianej ścieżki łączącej ją z jedyną plażą nudystów w Benalmadenie, Benalnatura. Teren wokół jest pod ochroną, między skałami lęgowiska mają takie gatunki ptaków jak kormorany, sieweczki i mewy. Bez trudu w wodach plaży La Viborilla znajdziemy kraby, małże, jeżowce, co świadczy o wysokiej klasie czystości wody. Tablica informacyjna znajdująca się przed plażą oraz na klifie informuje o walorach naturalnych i kulturalnych regionu oraz o stosownym zachowaniu odpoczywających turystów.

plaże Benalmadeny prowincja Malaga
plaże Benalmadeny prowincja Malaga

La Viborilla, jedyna egzotyczna plaża w Benalmadenie, mimo swojej dzikiej natury jest w pełni dostosowana do potrzeb turystyki, są tu prysznice, toaleta, leżaki i parasole na wynajem za 10€/dzień, kosze na śmieci. Plaża nie jest polecana osobom niepełnosprawnym ze względu na utrudnione zejście. W bliskiej okolicy jest przystanek autobusowy oraz sklep spożywczy hiszpańskiej sieci Mercadona.