Wynajem apartamentów

Wynajem apartamentu lub domu wakacyjnego na hiszpańskim wybrzeżu słońca Costa del Sol może być dużo tańszym i wygodniejszym rozwiązaniem w stosunku do spadającego zainteresowania wycieczkami zorganizowanymi biur podróży.

Benalmadena to miasteczko leżące w prowincji Malaga, gdzie znajduje się międzynarodowe lotnisko i które jest zaraz po Barcelonie najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnym kontynentalnej Hiszpanii. To zaraz po Marbelli najpopularniejszy kurort wakacyjny Costa del Sol z ponad 20 kilometrami wybrzeża oraz 17 cudownymi i różnorodnymi plażami. Miasteczko ma doskonale przygotowaną turystyczną infrastrukturę: hotelarską, wynajmu wakacyjnego, gastronomiczną a także bogatą ofertę atrakcji typowo wakacyjnych.
Wynajmu nieruchomości wakacyjnej w Benalmadenie warto szukać na dedykowanych tej działalności i sprawdzonych stronach internetowych. Booking czy Airbnb to wyszukiwarki o zasięgu międzynarodowym, Fotocasa czy Idealista to największe bazy noclegowe w Hiszpanii. Innym rozwiązaniem może być system polecenia nieruchomości wakacyjnych znajomych. Polonia skupiona w miasteczku jest dość duża, a wielu rodaków posiadających tu nieruchomości oferuje wynajem nawet cały rok. Korzystając z takiego rozwiązania można zaoszczędzić wielu rozczarowań względem standardu, kaucji czy samego procesu rezerwacji. Dużym ułatwieniem będzie też komunikacja w języku polskim.

meble loftowe steel and loft

Preferencje gościa zdecydowanego na prywatny wynajem mieszkania lub domu wakacyjnego są zupełnie inne aniżeli klienta hotelowego. Nie oznacza to, że rezygnuje on z luksusu czy wygody. Ceni sobie za to swobodę i niezależność. Oto kilka cennych porad dotyczących wynajmu krótkoterminowego i wakacyjnego w Hiszpanii.
Na co warto zwrócić uwagę wynajmując nieruchomość w Hiszpanii na krótki, wakacyjny pobyt? Po pierwsze, możliwość zameldowania 24 godziny. Podróżni lubią mieć możliwość zameldowania w dowolnym momencie, zwłaszcza przy planowych lądowaniach samolotu po północy czy opóźnieniach lotu. Dotyczy to szczególnie nieruchomości bez dostępu bezkluczykowego. Tego typu usługa z pewnością zrobi świetne pierwsze wrażenie, a uwaga, nie często jest oferowana w Hiszpanii. Po drugie, czy nieruchomość ma szybkie wifi. W dobie internetu w wielu miejscach takie usługi nie są wciąż standardem. Decydując się na pobyt z dala od aglomeracji, warto wziąć pod uwagę to że nie połączymy urlopu z pracą. Wyjątkiem są turyści, którzy wręcz oczekują braku zasięgu internetu w domu wakacyjnym by móc w pełni rozkoszować się kilkunastoma dniami w roku przypadającymi na wakacje. Po trzecie, jaki rodzaj alternatywnej rozrywki nieruchomość oferuje. Zasięgnijmy informacji o dostępności: telewizji kablowej, biblioteki z książkami, gier rodzinnych, sprzętu sportowego. Po czwarte, zasięgnijmy języka w kwestii rekomendacji. Prawdziwy host wykaże się dobrą organizacją w tym zakresie. Dostarczy informacje, mapy i przewodniki na temat regionu. Po piąte, jaki transport istnieje na miejscu. Dotyczy to samego transferu z i na lotnisko do nieruchomości wypoczynkowej oraz samej możliwości przemieszczania się na miejscu i po okolicy. W Hiszpanii poza miastami jedyną opcją transportu jest samochód, dlatego warto zasięgnąć języka w kwestii rekomendacji wynajmu auta jeśli nie istnieje inna alternatywa w postaci autobusu, metra czy taksówek. Po szóste, jakie nieruchomość ma wyposażenie w łazience (suszarka do włosów, środki czystości), jakie w kuchni (otwieracz do wina, kostkarka do lodów) oraz typowo sezonowe (latem leżaki i parasole plażowe, zimą piece do ogrzewania i koce). Podróżując rodzinnie warto zapytać o wyposażenie dla dzieci, jak łóżeczko czy plastikowe naczynia do jedzenia. Po siódme, czy nieruchomość ma sprawny system klimatyzacji (latem) i ogrzewania (zimą). W przypadku domków wiejskich bez nowoczesnych technologii na wyposażeniu powinny znaleźć się wentylatory czy grzejniki. Po ósme, czy na wyposażeniu wakacyjnej nieruchomości są moskitiery, ładowarka do telefonu, pralka, żelazko, grill oraz miejsce parkingowe. Warto stworzyć listę pytań do hosta o te elementy wyposażenia, jeśli w ogłoszeniu brak jest takich informacji.

Według ankiety przeprowadzonej przez TripAdvisor w 2016 roku na temat preferencji wynajmu wakacyjnego, 67% podróżnych uznało kwatery wakacyjne za lepszą opcję w stosunku do hoteli. Nieruchomości prywatne dają większą niezależność i lepsze zarządzanie czasem. Często jest to także tańsza wersja, szczególnie jeśli urlop spędza się w gronie rodziny lub grupie znajomych.

Jaki jest całkowity koszt wynajmu nieruchomości wakacyjnej w Benalmadenie? Jest wiele czynników składających się na ostateczną cenę. Są to: wielkość, lokalizacja, dostęp do serwisów jak basen, kort tenisowy czy pole golfowe. Niektóre serwisy doliczają swoją prowizję jak Airbnb, a host może zażądać kaucji czy opłaty za sprzątanie. Średni koszt standardowego apartamentu wakacyjnego w Benalmadenie to 50 euro za dzień za dwie osoby, domu z prywatnym basenem od 100 euro za dzień.

Dlaczego warto skorzystać z naszej bazy nieruchomości na wynajem wakacyjny? Oto najważniejsze powody.
Po pierwsze, sprawdzeni właściciele.
Po drugie, sprawna komunikacja telefoniczna i mailowa w języku polskim. Jako lokalni rezydencji jesteśmy w stanie doradzić w kwestii doboru typu nieruchomości, dać garść informacji praktycznych oraz udzielić pomocy i fachowego doradztwa na miejscu w razie potrzeby.
Po trzecie, nasza baza nieruchomości jest sprawdzona przez nas pod względem standardu i wyposażenia oraz przez klientów, którzy wystawili pozytywne komentarze. Nasza baza wakacyjnego wynajmu nieruchomości została stworzona przez wieloletnie doświadczenie na tym rynku oraz przy spełnieniu kilku ważnych kryteriów: lokalizacji, wyposażenia i unikalnego stylu obiektów.
Jesteś właścicielem nieruchomości na Costa del Sol? Napisz do nas. Szukasz wynajmu wakacyjnego na Costa del Sol lub Andaluzji? Wyślij wiadomość podając w niej podstawowe informacje jak: termin urlopu, ilość osób, typ nieruchomości oraz opisz specjalne potrzeby.