Dla dzieci,  Relaks

Akwarium Sea Life

Akwarium Sea Life to jedna z atrakcji wakacyjnych w Benalmadenie, turystycznym kurorcie znajdującym się na wybrzeżu Costa del Sol w Hiszpanii. Akwarium morskie znajduje się przy wejściu do portu Puerto Marina, naprzeciwko strażnicy Torre Bermeja, jednej z trzech zachowanych wież obronnych wybrzeża Costa del Sol z czasów panowania Maurów. To bez wątpienia jedna z największych atrakcji turystycznych na Costa del Sol którą warto odwiedzić nie tylko ze względu na znajdujące się tam liczne zwierzęta morskie ale i ciekawą architekturę obiektu. Miejsce szczególnie polecane jest dla najmłodszych, gdyż wewnątrz przygotowano wiele atrakcji umilających pobyt w tym morskim zoo: sklep z pamiątkami, mini golf, quizy, plac zabaw i kreatywności, który latem zamienia się także w ekspozycję lego.

benalmadena atrakcje

Akwarium Sea Life zostało otwarte w 1995 roku. Największą atrakcją są rekiny, choć znajduje się tam ponad 5000 stworzeń morskich z Morza Śródziemnego, także Atlantyku i tropikalnych wód Indii, Pacyfiku i Morza Czerwonego a nawet kilka gatunków z Amazonii. W 25 zbiornikach zobaczymy kolorowe ryby, koniki morskie, mureny, żółwie morskie, skorupiaki, ośmiornice, meduzy, wydry oraz rekiny. Wejście do akwarium jest przez sklep z upominkami. Pierwszą strefą są „Podwodne ogrody” gdzie zobaczyć można piękno flory oraz najmniejsze okazy fauny morskiej Morza Śródziemnego jak ukwiały, kraby, koniki morskie, ośmiornice i meduzy. Dalej, w „Wyspie skarbów” znajdują się akwariami z płaszczkami, następnie zobaczymy rozgwiazdy, kraby, homary i meduzy. „Jurassic tunel” to największe akwarium gdzie swobodnie pływają rekiny i żółwie ponad głowami spacerujących. „Amazonia” to najbardziej kolorowe rybki jak te z filmu animowanego „Gdzie jest Nemo”. W „Tropikalnej lagunie” zobaczymy wiele okazów rozgwiazd a „Oazie nutrii” popatrzymy na zabawy gryzoni morskich. Końcowy odcinek akwarium Sea Life to strefa odpoczynku i relaksu, gdzie w kawiarni napijemy się kawy czy napojów orzeźwiających oraz zagramy w mini golfa.

Zwiedzanie Akwarium Sea Life warto zaplanować wcześniej ze względu na niższe ceny biletów online, a także na plan dnia i pokazów, który może ulec zmianie, a w standardzie wygląda tak:

11:00 – spotkanie i karmienie wydr
11:30 – zajęcia dla dzieci
12:30 – spotkanie i karmienie zwierząt amazońskich
12:30 – spotkanie i karmienie rekinów
13:00 – spotkanie i karmienie wydr
14:00 – spotkanie i karmienie ośmiornic i nautilus
15:00 – spotkanie i karmienie wydr
15:30 – spotkanie i karmienie koników morskich
16:30 – zajęcia dla dzieci
13:30 – 16:00 – spotkanie „za kulisami” na których między innymi dowiemy się przygotowywać pokarm dla poszczególnych morskich stworzeń
17:30 – spotkanie i karmienie wydr

Godziny otwarcia Akwarium Sea Life:
lipiec i sierpień od 10:00 do 24:00
od września do czerwca: od 10:00 do 18:00
Zamknięte jest: 25 grudnia
Ceny biletów wstępu do Akwarium Sea Life:
bilet normalny: 16€ (zakupiony w kasie), 12€ (zakupiony przez internet), wstęp bezpłatny dla dzieci do 3 lat, bilet łączony Sea Life + Biopark Fuengirola: 29,50€ (zakupiony przez internet), fun pack Sea Life + minigolf 16,50€ (zakupiony przez internet)

Adres: Puerto Deportivo s/n, 29630 Benalmadena, Malaga