Zaznacz stronę

Mariposario – motyli raj

Mariposario w Benalmadenie to stworzony sztucznie tropikalny raj z ponad 1500 egzotycznymi motylami pochodzącymi z Afryki, Ameryki oraz Australi oraz ćmami latającymi pośród bujnej roślinności. 150 gatunków motyli, których życie trwa przeciętnie od 2 do 3 tygodni można obserwować w różnych fazach ich cyklu życia: jaj, gąsiennic i metamorfozy w motyla. Stworzono do tego celu odpowiednie warunki wilgotności powietrza na poziomie 80% i temperatury 24-29C.

Odpowiednie warunki to właściwa flora aby gatunki mogły się odżywiać i rozmnażać. Roślinność w parku motyli to kwiaty ozdobne ale bogate w nektar oraz rośliny niezbędne do przetrwania gatunku, sprowadzone bezpośrednio z krajów pochodzenia motyli: Bali, Kostaryki czy Tajlandii. Współzależność rośliny i motyla to wynik milionów lat ewolucji, a przejawia się w tym, że samice motyli odnajdują swój gatunek rośliny i na niej składają jaja.

Motyle mają także towarzystwo.

Na terenie znajduje się oczko wodne z pokaźną ławicą karasi chińskich, pochodzące z Australii amadyńce, ptaki które ze względu na swoje barwne upierzenie są chętnie hodowane w klatkach, iguanę, pochadzącego z Peru żółwia lądowego oraz pochodzącego z południowej Australi torbacza z rodziny kangurowatych.

Bilety i godziny zwiedzania:

Wejście kosztuje 10€ dla osoby dorosłej, 7,50€ dla dzieci i 8,50€ dla emerytów i osób niepełnosprawnych.

Istnieje możliwość wejść grupowych, także z przewodnikiem.

Godziny otwarcia:

Codziennie 10:00 – 18:30

Zobacz zdjęcia

?