Zwiedzanie

Castillo Bil Bil

Położony przy nadmorskiej Avenida de Antonio Machado w Benalmadena Costa Castillo Bil Bil pochodzi z 1927 roku. Zamek został początkowo zaprojektowany jako willa podmiejska dla jednej z hiszpańskich zamożnych rodzin przez architekta Enrique Atencio. Przejęta później przez amerykańską rodzinę Schentrom. Imiona ówczesnych właścicieli: Williama (Bill), Elsie i Williama syna (Bill) stały się nazwą własną zamku i zaakceptowaną przez urząd miasta Benalmadena, który w 1980 roku zamek przejął, odnowił i otworzył dla publiczności już jako ośrodek kulturalny.

Aktualnie zamek Castillo Bil Bil jako budynek centrum kulturalnego Costa del Sol organizuje doraźne imprezy: śluby cywilne, wystawy, koncerty, konferencje i inne eventy. Na stałe znajduje się w nim niewielka ekspozycja muzealna. Wstęp jest bezpłatny.

Castillo de Bil Bil to budynek w stylu mauretańskim z czerwoną elewacją na zewnątrz oraz płaskorzeźbami i ozdobnymi płytkami w stylu andaluzyjskim, mudejar wewnątrz. Położony jest przy plaży o tej samej nazwie Playa Bil Bil, wśród palm nadmorskiej promenady i fontann.

Tuż obok zamku Bil Bil znajduje się rzeźba średniowiecznego uczonego Ibn al-Baitar, urodzonego w Benalmadenie, który po studiach w Sewilli zajmował się farmakologicznym przeznaczeniem ziół. Ostatecznie wyjechał na Bliski Wschód by osiąść w Damaszku.

Adres: Av. Antonio Machado, 78, 29631 Benalmadena, Malaga