Zaznacz stronę

Benalmadena – plaże miejskie

Plaże w Benalmadenie

Na długości prawie 20 kilometrów wybrzeża należącego do miasta Benalmadena znajduje się aż 17 plaż:

Plaże noszą nazwy: Arroyo Hondo, Carvajal, Bil-Bil, La Morera, Arroyo de la Miel, Benalnatura, Fuente de la Salud, La Perla, Las Viborillas, Playa de Las Yucas, Malapesquera / Malapesca / Torre Bermeja, Los Melilleros, Santa Ana, Tajo de la Soga, Torremuelle, Torrequebrada y Torrevigía.  Wszystkie plaże Benalmadeny położone są wzdłuż ciągnącej się Avenidy Antonio Machado (N-340).

Promenada ciągnąca się wzdłuż plaży obfituje w niezliczoną ilość barów, restauracji, kawiarni, sklepów, atrakcji turystycznych, czy możliwości uprawiania sportów wodnych. Plaże wschodnie są piaszczyste i szerokie, idealne do wylegiwania się na słońcu, zabaw z dziećmi, uprawiania sportów jak siatkówka czy piłka plażowa.

Plaże zachodnie są kamieniste, klifowe, ciche i odizolowane, idealne do sportowego połowu ryb czy nurkowania. W Benalmadenie znajduje się jedna z pierwszych plaż nudystów w Hiszpanii, Benalnatura.

Zaczynając od wschodniego wybrzeża, sąsiadująca bezpośrednio z turystycznym miasteczkiem Torremolinos Playa Fuente de la Salud oznacza „źródło zdrowia”. Plaża ma 160 metrów długości i 80 szerokości. Leży po wschodniej części portu Puerto Marina w Benalmadenie. Znakiem rozpoznawalnym jest położony centralnie na deptaku przy plaży Burger King.

Plaża jest pięknie położona z widokiem z jednej strony na port, z drugiej na deptak w Torremolinos. Jest piaszczysta, oferuje mnóstwo atrakcji jak możliwość wynajęcia sprzętów wodnych. Blisko tu do portowych restauracji oferujących świeże owoce morza. W barach plażowych tzw. chiringuito proponujemy spróbować hiszpańskich tapas czy miejscowych drinków.

Po drugiej stronie portu Puerto Marina przez 700 metrów ciagnie się plaża Malapesquera, nazywana także Malapesca czy Torre Bermeja. Ma 50 metrów szerokości, jest piaszczysta, z pięknym widokiem na port i Castillo Bil-Bil. To jedna z popularniejszych plaż wśród rodzin z dziećmi. Jest jedną z ponad 500 hiszpańskich i 80 Andaluzyjskich plaż nagrodzonych w 2014 roku przez Światową Organizację Turystyki „Błękitną flagą” za promocję ochrony środowiska w miejscowościach nadmorskich.

Położenie plaży daje łatwy dostęp do pobliskich sklepów czy restauracji. Również oferuje mnóstwo atrakcji. Na plaży znajduje się boisko do piłki ręcznej czy siatkówki plażowej. Ma udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. To idealne miejsce na piknik plażowy wsród palm.

Playa Santa Ana jest przedłużeniem plaży Malapesquera /Malapesca /Torre Bermeja aż do zamku Bil-Bil. Jej długość to 500 metrów i szerokość 50 metrów. Jest równie popularna i zatłoczona w sezonie letnim, gdyż to w jej okolicach skupionych jest większość hoteli w Benalmadenie. Wzdłuż plaży Santa Ana ciągnie się Paseo Maritimo z licznymi restauracjami. Słynie z tego, że jest najlepiej wyposażoną plażą w Benalmadenie.

Zachód słońca właśnie stąd jest wyjątkowo zjawiskowy.

Playa Bil-Bil położona tuż przy Castillo Bil-Bil skąd wzięła nazwę to numer jeden wśród plaż w mieście Benalmadena. Jej szczególne walory można docenić podczas wieczornych spacerów skąd widać pięknie oświetlony port Puerto Marina i promenadę.

 

Jest piaszczysta i dobrze wyposażona.

Tuż obok znajduje się Playa Arroyo de la Miel, która wraz z dwiema innymi plażami Benalmadeny może poszczycić się „Błękitną flagą” za wysoki standard czystości wód oraz świadczonych usług. Nazwa plaży Arroyo de la Miel jest tożsama ze strumykiem, czyli „arroyo” który wpływa do morza centralnie przecinając plażę, i w której ochoczo bawią się dzieci.

Playa Los Melilleros ma 300 metrów długości i 30 szerokości. Jest malownicza i mocno zatłoczona z uwagi na kilka dużych obiektów turystycznych położonych wokół niej.

Playa Torrevigía to urocza, niezatłoczona plaża położona na długości 200 metrów i szeroka na 40. Ma skaliste zbocze i nie jest plażą o śnieżnym piasku.

Raczej żwirowe podłoże daje za to niesamowitą czystość i przejrzystość wody oraz możliwości nurkowania czy podziwania ryb oraz jeżowców. Wielu tu wędkarzy nawet po zmroku.

Playa Torrequebrada znajdująca się opodal Hotelu Casino Torrequebrada to nieciesząca się popularnością plaża z racji kamienistego podłoża i utrudnionego zejścia. Ma jedynie 100 metrów długości i 20 szerokości. Jest plażą idealną dla osób szukających spokoju i natury.

Sąsiadującą z plażą Torrequebrada jest Playa Las Yucas, której nazwa pochodzi od drzew jukowych rosnących w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Ma 300 metrów długości i 15 metrów szerokości, jest równie dzika jak poprzedniczka, choć bardziej piaszczysta. Zejść można podobnie od strony klifu stromymi schodami.

Playa Benalnatura to zatoczka otoczona bujną roslinnościa i klifami co daje poczucie ustronności i bezpieczeństwa. Niewielkich rozmiarów, 100 metrów długości i 40 szerokosci jest doskonale ukrytym „małym rajem” dla naturystów. Do plaży prowadzi jedno zejście przy którym stoi ochroniarz sprawdzający pełnoletniość plażowiczów.

Playa Las Viborillas to niczym karaibska zatoczka niewielkich rozmiarów otoczona klifami i bujną egzotyczną roślinnością. To własnie ona sprawia, że plaża jest całkowicie odizolowana od hałasu i pobliskiej aglomeracji. Polecana dla szukających spokoju, relaksu i doceniających naturę. Posiada świetne warunki do nurkowania z racji czystości wody.

Plaże Malibu, Arroyo Hondo i Torremuelle to jeden ciąg plaży podzielony na trzy części, mający łącznie 610 metrów długości i do 20 metrów szerokości. Spotkać tu można plażowiczów z okolicznego osiedla Torremuelle, a także turystów z pobliskiego hotelu Playa Bonita. Szczególnie Playa Bonita jest warta uwagi ze względu na uformowane zatoczki. Spokojne morze bez fal to idealne miejsce dla początkujących pływaków oraz dzieci z racji ciepłej wody.

Plaża Tajo de la Soga to również dzika wersja andaluzyjskich plaż. Przechodzi i sąsiaduje bezpośrednio z ostatnią plażą Benalmadeny będącą jednocześnie pierwszą plażą Fuengiroli, plażą Carvajal dając łacznie 750 metrów długości piaszczystego wybrzeża. Urocza, choć bardziej polecana na spacer niż plażowanie.

Ostatnią plażą jest wspomniana Playa Carvajal mająca do zaoferowania wszystko, co może miejski typ plaży.

Zobacz zdjęcia

?