Atrakcje

Atrakcje turystyczne, którymi może poszczycić się Benalmadena, jeden z większych kurortów turystycznych Costa del Sol jest kilka.

Spędzając wakacje w Benalmadenie warto wiedzieć co zobaczyć w mieście i z jakich atrakcji skorzystać. W Benalmadenie Pueblo są: park motyli Mariposario, Stupa Oświecenia, pomnik ku czci Krzysztofa Kolumba Castillo de Colomares, Muzeum Historii Prekolumbijskiej na placu Trzech Kultur nieopodal pięknego starego miasta. W Arroyo de la Miel są: kolejka linowa Teleferico, park rozrywki Tivoli World oraz miejski park Parque de la Paloma, super atrakcja dla najmłodszych. W nadmorskiej części Benalmadeny warto zobaczyć: Puerto Marina, uważany za najładniejszy port w Hiszpanii wraz z akwarium morskim Sea Life i świetnymi restauracjami, Castillo Bil Bil oraz delfinarium Selwo Marina. W dzielnicy Torrequebrada zlokalizowane jest jedno ze znanych pól golfowych Costa del Sol oraz kasyno w kompleksie hotelowym Estival.

Benalmadena jest doskonale skomunikowana z Malagą oraz kurortami Torremolinos i Fuengirolą, które tworzą spójną aglomerację na wzór polskiego Trójmiasta. Kolejką podmiejską Renfe dojechać można do Malagi, stolicy prowincji, w której największymi zabytkami i atrakcjami są: Katedra, Ruiny Teatru Rzymskiego, twierdza Alcazaba i zamek Gibralfaro, piękny i nowoczesny port Muelle Uno oraz ponad 30 muzeów. W sąsiadującym na wschodzie Torremolinos największą atrakcją jest park wodny Aqualand. Fuengirola znajdująca się na zachód od Benalmadeny słynie z ogrodu zoologicznego Biopark oraz zamku Castillo Sohail, którego polskie wojsko obroniło w jednej z wojen Napoleońskich.

Uatrakcyjnieniem wakacji w Benalmadenie i na Costa del Sol może być udział w regionalnym święcie czy unikatowym wydarzeniu, a takich nie mało w hiszpańskim kalendarzu. Warto także wybrać się na wycieczki po regionie Andaluzja, który bogaty jest w unikatowe atrakcje oraz zabytki najwyższej klasy.