Relaks

Plaża Bonita

Plaża Bonita w Benalmadenie jest przedłużeniem plaży Arroyo Hondo. To utworzona na wzór portu sztucznie plaża, dzięki czemu jej wody są ciepłe i spokojne. Ma 250 metrów długości i 20 metrów szerokości. Należy do kompleksu hotelowego, którego nazwa PlayaBonita Hotel został w 2019 roku zmieniony na Palladium, hotel będący w ofercie polskich biur podróży. Plaża jest warta uwagi ze względu na uformowaną zatoczkę.  Spokojne i bez fal morze to idealne miejsce dla osób początkujących oraz szlifujących naukę pływania oraz dzieci z racji ciepłej wody. Plaża jest piaszczysta, ma głównie jasny piasek. Otoczona dwoma falochronami z dużych skał na których dzieci wypatrują morskich stworzeń jak małe kraby, małże i rybki a wieczorami zbierają się wędkarze. Plaża jest idealna do snorkingu oraz relaksu na pontonie na jej łagodnych wodach.

plaże Benalmadeny prowincja Malaga

Plaża Bonita w Benalmadenie jest w pełni wyposażoną plażą miejską gdzie turysta znajdzie wszelkie udogodnienia: prysznice, toalety, leżaki i parasole za opłatą, usługę masażu chińskiego, wynajem sprzętu wodnego i rekreacyjnego, oraz ochronę ratownika w szczycie sezonu przypadającego na okres od 15 czerwca do 15 września. Bardzo dobrą kuchnię śródziemnomorską ma znajdująca się przy plaży restauracja El Parador II. Restauracja należąca do rodziny Muñoz ma ponad pięćdziesięcioletnią tradycję. Otwarta jest od marca do października, czyli w okresie funkcjonowania hotelu. Tutejsze posiłki nie dość że wyjątkowo smaczne i świeże, to smakują bardziej przy szumie fal i w otoczeniu palm i winonorośli. Przy plaży jest bezpłatny parking przy zjeździe z Avenidy del Sol, głównej bulwaru Costa del Sol na zachód od Malagi. Dla lubiących piesze wycieczki dobrą informacją jest, że w linii prostej na północ można dojść w niecałą godzinę do Benalmadena Pueblo oraz do zamku ku czci Krzysztofa Kolumba, Castillo de Colomares.

plaże Benalmadeny prowincja Malaga
plaże Benalmadeny prowincja Malaga

Nieopodal plaży Bonita znajduje się sklep spożywczy, bankomat, przystanek autobusowy, oraz stacja kolejki podmiejskiej Torremuelle na trasie od Fuengiroli do Malagi. Są tu także butikowy hotel Vista de Rey oraz kilka restauracji godnych polecenia jak: Restaurante Lucena II specjalizująca się w kuchni śródziemnomorskiej, Restaurante Blankko ze stylowym wnętrzem i pięknym tarasem widokowym na morze i w sąsiedztwie jednej z wież obronnych z czasów arabskiej dynastii Nasrydów o nazwie Torre del Muelle. Dla znudzonych kuchnią hiszpańską atrakcyjną może być japońska restauracja Teppanyaki.