Relaks

Plaża Torrevigia

Plaża Torrevigia w Benalmadenie i prowincji Malaga to urocza, nie tak zatłoczona jak playa Arroyo de la Miel czy playa Santa Ana plaża miejska położona na długości 200 metrów. Ma skaliste zbocze z którego zejście jest po schodach znajdujących się po obu krańcach plaży. Skaliste wybrzeże otulające plażę w kształcie zatoki daje nadaje jej charakteru ustronności, a woda jest nieco cieplejsza. Nie jest plażą o śnieżnobiałym piasku jak jej poprzedniczki. Podłoże jest mieszanką jasnego piasku oraz ciemnych kamyków, daje za to niesamowitą czystość i przejrzystość wody oraz możliwości nurkowania czy podziwiania ryb oraz jeżowców. Wielu tu wędkarzy nawet po zmroku. Na plaży znajduje się jedna z lepszych restauracji w Benalmadenie oferujących doskonałą śródziemnomorską kuchnię w postaci świeżych owoców morza, Restauracja La Cala.

plaże Benalmadeny

Torrevigia to niewielka plaża w Benalmadenie, mająca zaledwie 200 metrów długości i 50 metrów szerokości. Plaża nie należy do tych najbardziej zatłoczonych latem, gdyż w okolicy mniej już jest ośrodków wypoczynkowych. Hotel Best Benalmadena i Sunset Beach Club Hotel goszczą głównie turystów anglojęzycznych, choć są także w ofercie wakacyjnej polskich biur podróży. Z plaży podziwiać można jedną z trzech wież obronnych z czasów panowania Maurów, Torre Quebrada.

plaże Benalmadeny
plaże Benalmadeny

Na plaży do dyspozycji gości są prysznice, toalety, można wypożyczyć leżaki i parasole. Playa Torrevigia ma ratownika w szczycie sezonu turystycznego przypadającego na okres między połową czerwca a połową września. W okolicy znajdują się restauracje otwarte od wczesnych godzin porannych oferując śniadania, czyli desayuno aż po późne godziny nocne. Przy promenadzie Avenida del Sol jest supermarket spożywczy SuperCor czynny siedem dni w tygodniu do godziny 22, stacja benzynowa, apteka oraz centrum medyczne. W hotelu Estival Torrequebrada odbywają się wieczorami pokazy flamenco a nocą w kasynie można oddać się hazardowi.