Relaks

Plaża Benalnatura

Plaża Benalnatura w Benalmadenie to odcięta od reszty wybrzeża zatoczka otoczona bujną roślinnością i stromymi klifami. To plaża, której zadaniem jest poczucie ustronności i bezpieczeństwa jest niewielkich rozmiarów, gdyż ma zaledwie 100 metrów długości i 12 metrów szerokości. Jest doskonale ukrytym „małym rajem” dla nudystów i naturystów. Benalnatura jest jedną z pierwszych tego typu plaż w Hiszpanii i pierwszą na Costa del Sol, funkcjonując od 1976 roku pod kuratelą Asociación Naturista de España.

plaża nudystów Hiszpania

Jeśli jesteś zwolennikiem naturyzmu i szukasz odpowiednich plaż na swoje wakacje, to warto wziąć pod uwagę hiszpańskie wybrzeże słońca. Na Costa del Sol oraz Costa Tropical jest kilka plaż przyjaznych naturystom i nudystom, hiszpańskie prawo jest bardzo liberalne w tej kwestii. Plaże oferujące możliwość zażywania kąpieli słonecznej bez ubrania to: plaża Costa Natura Arroyo Vaquero w Esteponie, plaża Artola w Cabopino koło Marbelli, plaża Playamarina w Mijas Costa, plaża Guadalmar/San Julian w Maladze, plaża Almayate w Torre del Mar, plaża Alberquillas w Nerja, plaża Cantarrijan w La Herradura i plaża Benalnatura w Benalmadenie.

plaża nudystów Hiszpania
plaża nudystów Hiszpania

Benalnatura to plaża w Benalmadenie położona w bardzo spokojnej i cichej dzielnicy. Nad klifem leżą apartamenty, lecz leżąca w dole plaża jest całkowicie zasłonięta bujną i egzotyczną roślinnością. Ma krystalicznie czystą wodę. Do plaży prowadzi jedno zejście od strony promenady Avenida del Sol przy którym może stać ochrona sprawdzająca pełnoletność oraz weryfikująca brak odzieży. Wejście jest wyraźnie oznaczone, iż jest to plaża dla naturystów. Zakaz wstępu jest tu dla psów oraz rozkładania namiotów. Na plaży jest prysznic, toalety, kosze na śmieci, wynajem leżaków. W beach barze można ugasić pragnienie czy skorzystać z karty przekąsek i dań. Nad plażą ciągnie się drewniany pomost z którego roztacza się bajkowy krajobraz zejść można do innej plaży, Las Viborillas. Teren jest pod ochroną ze względu na lęgowiska ptaków. Plaża ma krystalicznie czystą wodę.