Dla dzieci,  Relaks

Mariposario

Mariposario w Benalmadenie to stworzony sztucznie tropikalny raj z ponad 1500 egzotycznymi motylami pochodzącymi z Afryki, Ameryki oraz Australi oraz ćmami latającymi pośród bujnej roślinności. 150 gatunków motyli, których życie trwa przeciętnie od 2 do 3 tygodni można obserwować w różnych fazach ich cyklu życia: jaj, gąsienic i metamorfozy w motyla. W motylarni w Benalmadenie stworzono do tego celu odpowiednie warunki wilgotności powietrza na poziomie 80% i temperatury 24-29C.

Odpowiednie warunki zapewnione w Mariosario Benalmadena to właściwa flora, aby gatunki motyli mogły się odżywiać i rozmnażać. Roślinność w parku motyli to kwiaty ozdobne ale bogate w nektar oraz rośliny niezbędne do przetrwania gatunku, sprowadzone bezpośrednio z krajów pochodzenia motyli: Bali, Kostaryki czy Tajlandii. Współzależność rośliny i motyla to wynik milionów lat ewolucji, a przejawia się w tym, że samice motyli odnajdują swój gatunek rośliny i na niej składają jaja.

Motyle w farmie motyli na Costa del Sol mają także towarzystwo. Na terenie motylarni znajduje się oczko wodne z pokaźną ławicą karasi chińskich, pochodzące z Australii amadyńce, ptaki które ze względu na swoje barwne upierzenie są chętnie hodowane w klatkach, iguanę, pochodzącego z Peru żółwia lądowego oraz pochodzącego z południowej Australii torbacza z rodziny kangurowatych.

Wizyta w parku motyli Mariposario de Benalmadena to krótka lekcja biologii, tak dla dzieci jak i dorosłych. Co godzinę pracownik motylarium zaprasza na prezentację, podczas której w dwóch językach opowiada między innymi o etapach życia motyli. Dla dzieci zostały przygotowane tablice z pytaniami i ukrytymi odpowiedziami, czego nauczyły się podczas wizyty w Mariposario. Obok znajduje się taras widokowy na wybrzeże Benalmadeny oraz pobliskiej Fuengiroli na którym stoi największa buddyjska świątynia w Europie Zachodniej.

Motylarnia Mariposario de Benalmadena – bilety, ceny i godziny zwiedzania:
Bilet wstępu kosztuje 10€ dla osoby dorosłej, cena 7,50€ dla dzieci i 8,50€ dla emerytów i osób niepełnosprawnych. Kupimy go w kasie na miejscu. Istnieje możliwość wejść grupowych, także z przewodnikiem.

Godziny otwarcia motylarni: codziennie 10:00 – 18:30

Adres: Autovía del Mediterráneo, A7, Calle Muerdago, s/n, salida 217, 29639 Benalmadena, Malaga