Relaks

Plaża La Morera

Plaża de La Morera ma podobnie jak stykająca się z nią plaża de La Perla 150 metrów długości i 20 metrów szerokości. Zaczyna się przy restauracji plażowej Chiringuito La Perla i ciągnie się aż za cypel Punta el Caballo. Ten drugi odcinek plaży to mało popularna plaża i zupełnie odizolowana, gdzie dojść można tylko przez sąsiadujące z nią plaże, od wschodu plażą de La Perla i od zachodu plażą Tajo de La Soga. Plaża sąsiaduje bezpośrednio z wielkim kompleksem wakacyjnym Holiday World Resort, dlatego większość plażowiczów to turyści. Plaża jest dość wąska, jest tu i drobny piasek, kamienie oraz czarne skały wynurzające się z morza. Brak bezpośredniego zejścia z promenady Costa del Sol nadaje plaży naturalnego i intymnego charakteru.

plaże Benalmadeny prowincja Malaga

Odcinek plaży de La Morera przy restauracji jest nieco bardziej zatłoczony w sezonie turystycznym aniżeli jej zachodnia część, która leży na dole skarpy, a nad nią jeden z większych wodnych kompleksów Costa del Sol, Holiday World Beach Club. Zachodni odcinek plaży mimo ukrytych, w dosłownym tego słowa znaczeniu walorów, może być uciążliwy jeśli chodzi o odgłosy dochodzące z kąpieliska. Ekskluzywny wakacyjny kurort Benalmadeny składający się z kilku hoteli: Holiday World Village Hotel, Holiday World Polynesia Hotel, Holiday World Riwo Hotel oraz Hydros Hotel and Spa znajduje się także w ofercie polskich biur podróży. Najwięcej tu jednak turystów z Anglii. Obiekt cieszy się niezwykłą popularnością wśród rodzin z małymi dziećmi.

plaże Benalmadeny prowincja Malaga
plaże Benalmadeny prowincja Malaga

La Morera to plaża w Benalmadenie, gdzie nie znajdziemy wygód jak na miejską plażę przystało. Bliskość restauracji daje dostęp do toalet. Jest tu prysznic i kosze na odpady. Jeśli nie zabraliśmy ze sobą parasola to od słońca odpoczniemy pod palmami lub tarasami baru. Wśród skał warto ponurkować. Woda jest tu bardzo czysta i bez problemu zobaczyć w niej można kawałek podwodnego świata wybrzeża Costa del Sol, takiego na wyciągnięcie ręki, a którego więcej eksponatów zobaczyć można w akwarium morskim Sea Life w Benalmadenie lub Bioparku w Fuengiroli.