Relaks

Plaża Fuente de la Salud

Plaża Fuente de la Salud to sąsiadująca bezpośrednio z turystycznym miasteczkiem Torremolinos miejska plaża na wschodnim wybrzeżu Benalmadena Costa. Playa Fuente de la Salud oznaczająca „źródło zdrowia” ma 160 metrów długości i 80 szerokości. Jest jedną z mniejszych i uroczych plaż. Leży tuż przy porcie Puerto Marina de Benalmadena co sprawia, że jest jedną z atrakcyjniejszych w mieście. Jej wody są bardzo spokojne i ciepłe dzięki niewielkiej zatoce. Z tego powodu wybierana jest na plażowanie przez rodziny z małymi dziećmi. Znakiem rozpoznawalnym w okolicy jest położony centralnie na bulwarze Paseo Maritimo Burger King.

Plaża Fuente de la Salud w Benalmadenie jest pięknie położoną plażą z widokiem z jednej strony na port Puerto Marina, z drugiej na deptak w Torremolinos. Jest piaszczysta. Piasek jest drobnoziarnisty i jasny. Plaża z racji sąsiedztwa z mariną oferuje mnóstwo atrakcji jak możliwość wynajęcia sprzętów wodnych. Blisko tu do portowych restauracji oferujących świeże owoce morza. Oprócz kuchni śródziemnomorskiej są tu restauracje włoskie, amerykańskie, azjatyckie oraz bufet Wok będący mieszanką chińskich smaków z regionalnymi. W barach plażowych tzw. chiringuitos warto spróbować hiszpańskich tapas czy miejscowych drinków. Ochłodzenia od prażącego słońca latem szukać można pod palmami rosnącymi wzdłuż nadmorskiego i handlowego bulwaru. Są tu sklepiki z pamiątkami i akcesoriami plażowymi jak okulary, ręczniki, kremy do opalania.

Jak każda plaża w Benalmadenie jest wyposażona w toalety, podjazd dla niepełnosprawnych, prysznice, wynajmiemy tu leżaki oraz parasole. Z plaży Fuente de la Salud o krok do wielkiej atrakcji turystycznej, akwarium wodnego Sea Life. W okolicy znajdują się hotele z oferty wakacyjnej polskich biur podróży jak: Hotel Palmasol, Hotel Alay, Hotel Mac Puerto Marina czy Sol House Costa del Sol.