Relaks

Plaża Torrebermeja

Plaża Torrebermeja jest drugą plażą od wschodu w Benalmadenie Costa. Sąsiaduje bezpośrednio z portem Puerto Marina de Benalmadena od wschodu, a od zachodu z plażą Santa Ana. Dzieli się na dwie zony: Malapesquera i Torrebermeja o łącznej długości 700 metrów i nawet do 100 metrów szerokości. Jest piaszczysta, charakteryzuje ją drobny i jasny piasek. Ma piękny widok na sąsiadujący z nią port i z oddali na zameczek Castillo Bil BilTo jedna z popularniejszych plaż wśród rodzin z dziećmi. Jest jedną z ponad 500 hiszpańskich i 80 andaluzyjskich plaż nagrodzonych w 2014 roku przez Światową Organizację Turystyki „błękitną flagą” za promocję ochrony środowiska w miejscowościach nadmorskich.

Położenie plaży Torrebermeja daje łatwy dostęp do pobliskich sklepów czy restauracji położonych wzdłuż promenady Paseo Maritimo. Również oferuje mnóstwo atrakcji jak wynajem sprzętu wodnego. Na plaży znajduje się boisko do piłki ręcznej i siatkówki plażowej oraz plac zabaw. Jak każda miejska plaża w Benalmadenie dysponuje udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych oraz standardowo toalety, prysznice, leżaki i parasole. To idealne miejsce na piknik plażowy wśród palm, które dają cień i wytchnienie od palącego słońca Costa del Sol.

Playa Torrebermeja wybierana jest przez amatorów sportów wodnych jak surfing i kitesurfing. Z plaży standardowym widokiem są wypływające z portu Puerto Marina rejsy statkami wycieczkowymi. Marina, uważana za jedną z piękniejszych nie tylko na Costa del Sol ale całej Hiszpanii kryje wiele atrakcji nie tylko gastronimicznych ale i typowo turystycznych jak akwarium morskie Sea Life. W sąsiedztwie plaży są hotele z oferty wakacyjnej polskich biur podróży jak: Hotel Riviera, Hotel Best Siroco, Hotel Best Triton i Sentido Benalmadena Beach.