Zaznacz stronę

Benalmadena Pueblo – biała wioska na Costa del Sol

Benalmadena Pueblo – ciekawostki i atrakcje

1. Benalmadena Pueblo powstała podczas muzułmańskiej inwazji na Półwyspie Iberyjskim w VIII wieku.Początkowa nazwa miasteczka to Ben-al-Madina i pochodzi z języka arabskiego. Dziś Benalmadena Pueblo nazywana „villa de interes turistico” to jedna ze słynnych andaluzyjskich „białych wiosek”.

Benalmadena Pueblo należy wraz z Arroyo de la Miel, Benalmadena Costa i Torremuelle do gminy Benalmadena.

Główną atrakcją tego wyjątkowo urokliwego miasteczka jest zwyczajny spacer wąskimi uliczkami bogato ozdobionymi kolorowymi doniczkami i kwiatami.

2. Interesującymi miejscami pod kątem turystyki są: typowo andaluzyjski skwer Plaza de Andalucia z budynkiem urzędu miasta, czy Plaza de Espana z fontanną La Nina, przedstawiającą dziewczynkę, która jest symbolem Benalmadeny. Plaza de Espana to zespół uroczych restauracji otoczonych drzewami pomarańczowymi gdzie warto zatrzymać się na tapas czy kieliszek Sangri.

Kilka minut spacerem od Plaza de Espana, idąc ulicą Calle Santo Domingo, znajduje się położony na skraju wzgórza taras widokowy na Benalmadenę Costa czy dalej połozoną Fuengirolę kościół Santo Domingo. To niewątpliwie jedna z atrakcji Benalmadena Pueblo.

3. Msze święte odprawiane są w każdą niedzielę o godzinie 18:00.

Jak na każde andaluzyjskie miasto przystało Benalmadena ma także swoją arenę byków. Plaza de Toros zbudowana w 1968 roku niestety jest aktualnie zamknięta.

4. Na Plaza de las Tres Culturas znajduje się muzeum de Arte Precolumbiano z interesującą kolekcją prekolumbijskiego rzemiosła Ameryki Łacińskiej.

W Auditorio Virgen de la Cruz rok rocznie w sierpniu odbywa się Feria, wielkie święto patronki miasta z pokazami flamenco, paradą koni, muzyką i wspaniałą andaluzyjską kuchnią.

Zobacz zdjęcia

?